• U subotu, 6. 4. u 10.30 sati bit će Uskrsna ispovijed za školsku djecu. U tom tjednu neće biti vjeronauka.
 • U petak, 5. 4. u 18.30 sati krizmanici će predvoditi križni put u crkvi St. Paul.
 • U subotu, 30. 3. u 19.30 sati održat će se SASTANAK ZA RODITELJE krizmanika čija djeca idu na hodočašće u Rim.

 • U nedjelju, 31. 3. u 18.30 sati održat će se SASTANAK ZA RODITELJE krizmanika čija djeca ne idu na hodočašće.

  potvrda krizma2019
 • Svi krizmanici su dobili formular s podacima krizmanika. Ovaj formular krizmanici sa svojim roditeljima trebaju pregledati i ako je potrebno dopuniti ili ispraviti te ga vratiti najkasnije do 3. 3. 2019. godine. Isto tako ako još netko od krizmanika nije donio krsni list ili potvrdu za kumstvo (s potpunom adresom kuma/e) također to treba učiniti do navedenog datuma.
 • Roditelji krizmanika mogu naručiti DVD -film od slavlja sakramenta krizme. Za narudžbu potrebno je ispuniti prijavnicu koju su krizmanici dobili na vjeronauku te izvršiti uplatu do 1. 4. 2019. godine.
 • Slike od krizme moći će se naručiti direktno na Internet stranici fotografa.

 ____________________________

 • Datum krizme je u subotu, 25. 05. 2019. u crkvi St. Michael u 10:30 sati. Krizmatelj će biti msgr. Ivica Petanjak, krčki biskup. Pretpostavljamo da ćete trebati odvojiti otprilike tri sata u crkvi.
 • Ispovijed za krizmanike, kumove i roditelje bit će u petak, 24. 05. u crkvi St. Paul u 16.30 sati.
 • Probe za krizmanike bit će u crkvi St. Michel u subotu, 18. 5. u 10.30 sati.
 • Vjeronauk se održava jednom tjedno (osim za vrijeme školskih praznika) te vjerujemo da ste svjesni kako malo toga kvalitetnoga možemo na taj način postići. Stoga Vas podsjećamo kako ste na krštenju svoje djece obećali da ćete ih Vi odgajati u vjeri (zajednička obiteljska molitva, redovito pohađanje nedjeljne mise, redovito ispovjedanje,…). U tom smislu želimo Vas pozvati na svojevrsno „doškolovavanje“ kroz mjesečne tribine za odrasle o kojima ste obaviješteni preko prigodnih listića i na nedjeljnim misama.
 • Hodočašće u Italiju (Rim i Asiz) u tjednu nakon Uskrsa (22.-27. 04. 2019.).
 • Još je jedna bitna stvar koju Vam stavljamo na razmišljanje i na srce, a to su kumovi na krizmi. Po Zakoniku kanonskog prava kan. 874 za kumstvo je potrebno ispuniti sljedeće uvjete: ne smije biti mlađi od 16 god., da je katolik (kršten, pričešćen i krizman te ako je vjenčan da je vjenčan u Crkvi), da provodi život u skladu s vjerom (redoviti sakramentalni život: nedjeljne mise, ispovjedanje), da nije napustio Crkvu (npr. zbog poreza) te da nije udaren nikakvom kaznom (npr. ako živi nevjenčano ili nije vjenčan u crkvi, nego samo u matičnom uredu, tada je udaren kaznom zabrane bogoslužja). Molimo Vas da vodite računa o prikladnosti kuma. Vašoj djeci kum može biti muškarac ili žena, neovisno o spolu djeteta, a ako ne možete pronaći nekoga prikladnog, dijete se može krizmati i bez kuma.
 • U našoj župi smo uveli da svi krizmanici i njihovi kumovi budu jednako obučeni, u smislu da gornji dio odjeće bude bijele boje, a donji crne boje.
 • Svi krizmanici, koji nisu kršteni u našoj župi, trebaju donijeti Potvrdu o krštenju iz župe gdje su kršteni, a kumovi koji ne žive na području naše župe, trebaju donijeti 

Liturgija dana

Novi župni listić!

Tribine za odrasle

tribine 2018 2019 naslovna

Želim krstiti dijete!

Želim se vjenčati!

Dječji zbor

Plakat djecji zbor112017mali

Prva sv. Pričest - 2019.

prva sv pricest2019

Potvrda - Krizma - 2019.

potvrda krizma2019

Go to top